DİŞHEKİMİ EĞİTİMİ

Dişhekimliği Eğitimi, İstanbul Ortodonti Kliniği

Dişhekimi Eğitimi

Dişhekimliği Eğitimi, İstanbul Ortodonti Kliniği

Diş hekimi olmak için, üniversitelerin diş hekimliği fakültelerinde 5 senelik lisans eğitimini tamamlamak gereklidir. Bu süre sonunda başarılı olanlara diş hekimi ünvanı verilir. Diş hekimleri özel muayenehane ve kliniklerde serbest olarak, ya da devlete bağlı olarak çalışabilirler. Diş hekimliğinde uzmanlık dalları da vardır. Ortodonti, çene cerrahisi, pedodonti, periodontoloji, endodonti, protez gibi dallarda uzmanlık yapmak isteyen diş hekimleri uzmanlık sınavı ve yabancı dil sınavına girerler.

Uzmanlık eğitimi 4-6 sene arasında sürer. Uzmanlık eğitimini bitiren diş hekimlerine uzman dr. diploması verilir. Tüm diş tedavilerini uzman diş hekimlerinin yapması zorunlu değildir. Tedavilerin önemli bir kısmı genel diş hekimleri tarafından kolaylıkla yapılabilir. Bazı komplike durumlarda uzman müdahalesi gerekebilir. Ortodontik tedaviler uzun sürdüğü ve çok çeşitlilik gerektiği için çoğu vakada uzmanlık gerektirmektedir. Bunun yanında iskeletsel olmayan basit dişsel bozuklukların tedavisi nispeten kolaydır.

Kliniğimize ulaşmak için (0212) 587 24 24 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Kliniğimize gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

Diş Teli ile İlgili Makaleler

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Diş teli, diş yamukluklarının ve iskeletsel sorunların düzeltilmesinde kullanılan tedaviye halk arasında verilen isimdir.

Devamı
Erişkin Tel Tedavisi

Erişkin Tel Tedavisi

Eski yıllarda, tel tedavisinin sadece çocuklara uygun olduğu düşünülürdü. Bunun sebebi, kullanılan malzemenin...

Devamı
Görünmeyen Diş Teli

Görünmeyen Diş Teli

Erişkin kişilerin en çok dikkat ettiği ayrıntı diş tellerinin olabildiğince az görünmesidir. Dişler üzerine yapışan...

Devamı
Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli (Invisalign), bazı dişsel bozuklukların düzeltilmesinde kullanılan yeni bir metotdur. Tel, braket yoktur.

Devamı