ŞEFFAF DİŞ TELİ

Şeffaf Tel - Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Tel - Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli, bazı dişsel bozuklukların düzeltilmesinde kullanılan yeni bir metottur. Bu yöntemde herhangi bir tel ya da braket yoktur. Sistemin temeli, birkaç seri halinde üretilen şeffaf plakların, sıra ile kullanılmasına ve her plağın, dişte bir miktar harekete sebep olması ilkesine dayanır. Bu plaklar her iki haftada bir değiştirilir. Toplam plak sayısı ve tedavi süresi, çapraşıklığın durumuna göre değişir.

İnvisalig tedavisi (Şeffaf Diş Teli), öncelikle bu alanda eğitim almış olan ortodonti uzmanının muayenesi ile başlar. Tüm ortodontik bozukluklar bu yöntem ile tedavi edilmeyebilir. Bu açıdan baştan doğru bir teşhis konulmalıdır. Tedaviye uygun vakalarda röntgenler, diş ölçüleri ve fotoğrafları alınır ve 3 boyutlu tarama yöntemleri ile çapraşıklık miktarı ve düzelme safhaları bilgisayarda simüle edilir. Bu veriler ışığında şeffaf plaklar imal edilir.

Diş Teli ile İlgili Makaleler

Diş Teli Tedavisi

Diş Teli Tedavisi

Diş teli, diş yamukluklarının ve iskeletsel sorunların düzeltilmesinde kullanılan tedaviye halk arasında verilen isimdir.

Devamı
Erişkin Tel Tedavisi

Erişkin Tel Tedavisi

Eski yıllarda, tel tedavisinin sadece çocuklara uygun olduğu düşünülürdü. Bunun sebebi, kullanılan malzemenin...

Devamı
Görünmeyen Diş Teli

Görünmeyen Diş Teli

Erişkin kişilerin en çok dikkat ettiği ayrıntı diş tellerinin olabildiğince az görünmesidir. Dişler üzerine yapışan...

Devamı
Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli (Invisalign), bazı dişsel bozuklukların düzeltilmesinde kullanılan yeni bir metotdur. Tel, braket yoktur.

Devamı